Rugnummer 35: 'Met beide benen op de grond'

Ruim een jaar geleden was hij nog een anonieme voetballer zonder contract. Nu is Benjamin Bouchouari een van de beste spelers van de Keuken Kampioen Divisie en lijkt hij rijp voor de Eredivisie.
Wat was de grootste verandering van het afgelopen jaar?
“Bij de start van het vorige seizoen kende vrijwel niemand me. Alles was nieuw, daardoor moest ik flink wennen. Maar ook toen had ik vertrouwen in mezelf én een enorme ambitie aangezien ik drie jaar geen wedstrijden had gespeeld. Maar het is ook belangrijk dat het team je accepteert. Afgelopen jaargang was ik de enige jonge speler en had ik veel geluk met ervaren krachten als Stefano Marzo, Kees Luijckx, Danny Bakker, Robert Klaasen, Erik Falkenburg en Fabian Serrarens. Ze waardeerden me en werkten voor mij, zoals ik voor hen werkte. Aan hen kon ik me optrekken, als jonge speler heb je dat nodig. Die ervaring mis ik nu wel in ons team. Mede daardoor sta ik nu heel anders in de groep en is mijn contract inmiddels opengebroken. Super mooi natuurlijk, maar toch ben ik als mens niet veranderd. Ik ben nuchter en ga niet naast mijn schoenen lopen. Al houden mijn ouders me ook met beide benen op de grond."

Wat gaf de doorslag om je contract te verlengen?
“Dat ik met Roda JC naar de Eredivisie wil promoveren. Als dat niet lukt en ik naar een andere club vertrek, wil ik dat Roda JC daarvan profijt heeft. De club gaf mij de kans en de trainer heeft mij vanaf het begin veel vertrouwen gegeven. Daarom wil ik, via een transfersom, iets teruggeven. Ik zou het niet netjes vinden om gratis de deur uit te lopen. Mijn ouders hebben dezelfde gedachte, zo ben ik opgevoed. Ik weet wat ik wil en probeer heel ver te komen. Natuurlijk is het onzeker of dat lukt, maar ik ga er wel alles aan doen."

Bericht gaat verder onder afbeelding.


Wat moet er nog verbeteren om die stap te maken?
“Mijn statistieken. In 49 wedstrijden heb ik twee keer gescoord en zes assists gegeven. Hoewel ik er niet zoveel waarde aan hecht en er tijdens wedstrijden niet aan denk, zijn statistieken wel heel belangrijk. Die bepalen voor een groot gedeelte of je een transfer maakt. Deze jaargang heb ik één keer gescoord en vijf assists gegeven. Het gaat dus de goede kant op, maar het hadden er meer kunnen zijn. Afgelopen seizoen was ik goed aan de bal, maar qua balveroveringen minder. Die horen er wel bij op mijn positie. Ik ben kritisch op mijzelf en wil altijd de beste zijn. Als ik een stap hogerop wil maken, moet ik verdedigend beter worden. De trainer heeft erop gehamerd dat ik daardoor een stuk completer word. Dat heeft me aan het denken gezet. Ik ben weliswaar klein, maar ook stevig en sta weer snel op mijn benen. En inmiddels heb ik al zoveel tackles gemaakt dat ik afgelopen week de eerste geschorste speler van onze selectie was, haha."

Wat is je droom?
“Promoveren met Roda JC. Maar als dat lukt moet ons verblijf in de Eredivisie ook lang zijn. Je hebt er niets aan om na een jaar weer te degraderen. Natuurlijk hebben we kwaliteit en kans op promotie. Maar als we die stap omhoog zetten, is er geld voor versterkingen nodig. De Eredivisie is sowieso mijn doel, maar mijn ultieme droom is de Primera División. Toch ben ik daar nu helemaal niet mee bezig. Ik sluit me af voor interesse van andere clubs. Die afspraak heb ik met mijn zaakwaarnemers gemaakt. Ik wil me volledig concentreren op Roda JC en vrij zijn in mijn hoofd. Aan het eind van het seizoen informeer ik dan wel welke clubs er geïnformeerd hebben. Maar het mooiste zou zijn om met Roda JC te promoveren. Of ik dan nog een jaartje in Kerkrade blijf? Natuurlijk, ook omdat het fantastisch zou zijn om in een vol Parkstad Limburg Stadion te spelen!"

RUGNUMMER 35Naam: Benjamin Bouchouari
Geboren: 13 november 2001 te Borgerhout (België)
Clubs: Roda JC Kerkrade
Positie: Middenvelder
Contract: Tot medio 2024

Tekst: Bert Jan Boer
Geplaatst op: 19-01-2022
Wij vragen jouw akkoord voor het gebruik van cookies op onze website. Meer informatie over wat cookies zijn, welke cookies op onze website worden gebruikt en wat ze bijhouden is beschikbaar in het onderdeel cookies van ons privacy statement
Alle cookies toestaan Alleen noodzakelijke cookies