Lancering Roda 1962, ván en vóór Roda-supporters

Als Roda JC zijn wij verheugd om de lancering van Roda 1962 aan te kondigen. Via Roda 1962, een nieuw opgerichte vereniging ván en vóór Roda-supporters, krijgt de achterban een belangrijke rol bij beslissingen over het culturele erfgoed van de club.
Iedere supporter kan lid worden en krijgt de mogelijkheid mee te beslissen bij een wijziging van de clubnaam, de clubkleuren en de speelstad. Dit zogeheten goedkeuringsrecht, dat in handen ligt bij de supporters, wordt verworven bij een minimaal aantal van 1000 leden.Daarnaast zorgt de vereniging voor een jaarlijkse boost van de financiële positie van de club. Alle contributie komt ten goede aan een doel binnen Roda JC, dat jaarlijks door de leden wordt bepaald op een algemene ledenvergadering. 

“Als Roda 1962 krijgen we nu een voor Nederland unieke positie in de structuur van een betaald voetbalorganisatie”, zegt voorzitter van het oprichtingsbestuur van Roda 1962 Stefan Kapell. “Roda 1962 is een onafhankelijke vereniging die een doorslaggevende rol kan spelen bij besluiten over het erfgoed van onze club. Mocht er serieus nagedacht worden over het wijzigen van de naam Roda JC of de clubkleuren geel en zwart, dan moeten wij daar als vereniging met onze leden goedkeuring aan verlenen.”

Roda JC is trots op deze unieke constructie. Martijn Wismans, Directeur van Roda JC Kerkrade spreekt zijn steun uit voor het initiatief. “Wij zijn erg blij met dit initiatief, waardoor de identiteit van de club nog beter verankerd is in de geleding waar het thuishoort: bij de supporters”, aldus Wismans.

Roda JC roept dan ook alle supporters op om lid te worden van Roda 1962. Dat kan via www.roda1962.nl. Zo kunnen we samen ervoor zorgen dat Roda JC in 2062 haar honderdjarig bestaan kan vieren!

Roda 1962, samen bouwen aan een gezonde en sterke toekomst van Roda JC!


 
Geplaatst op: 14-11-2020
Wij vragen jouw akkoord voor het gebruik van cookies op onze website. Meer informatie over wat cookies zijn, welke cookies op onze website worden gebruikt en wat ze bijhouden is beschikbaar in het onderdeel cookies van ons privacy statement
Alle cookies toestaan Alleen noodzakelijke cookies