Rugnummer 20: Onzekere toekomst

Afgelopen seizoen maakte hij als profvoetballer zijn debuut. En ook deze jaargang mag Roshon van Eijma zich sinds een aantal weken weer basisspeler van Roda JC noemen. De jonge verdediger is er blij mee, al heeft hij de afgelopen periode ook leren relativeren.
Om maar met het laatste te beginnen. Sinds dit seizoen behoor je tot de selectie van Curaçao, maar op 8 september ging het helemaal mis.
“Die dag verbleven we met het nationale team in een hotel in Port-au-Prince voor een Nations League-wedstrijd tegen Haïti. Onze reservedoelman Jairzinho Pieter voelde zich al een aantal dagen niet zo lekker. Wij zaten met z'n allen te ontbijten en lieten hem uitslapen om lekker uit te zieken. Uiteindelijk zijn stafleden naar zijn kamer gegaan. Daar troffen ze hem dood onder de douche aan. Waarschijnlijk is hij overleden aan hartfalen. Je kunt je wel voorstellen welke impact dat op ons team had. Uiteindelijk hebben we met de hele spelersselectie besloten om het duel op Haïti (1-1, red.) toch voor hem te spelen. Echt heel bizar, maar het heeft de onderlinge band alleen maar versterkt."

Hoe omschrijf je die band?
“Het nationale team is echt één grote familie. Ik ben nu drie keer geselecteerd en als nieuwe speler word je meteen door iedereen met open armen ontvangen. En juist onze overleden doelman nam de nieuwe jongens onder zijn hoede en liet je meteen op je gemak voelen. Altijd was hij behulpzaam, positief en motiverend. Hoewel ik mijn debuut helaas nog niet hebben mogen maken, voel ik er me er echt helemaal thuis. Mijn ouders zijn op Curaçao geboren, daarom had ik het eiland al drie keer eerder bezocht. Ik hoop dat ik die kans nog vaak krijg."

Toch zegde je in oktober je tweede selectie af?
“Dat had met een tekort aan spelers bij Roda JC te maken. Ik heb die keus gemaakt omdat ik me daar moreel toe verplicht voelde toen de club een beroep op mij deed. Tenslotte is Roda JC mijn werkgever. Het resultaat was dat ik tegen NAC Breda weer terug in de basis keerde. Niet op mijn favoriete positie als centrale verdediger maar als linksback. Voor mij is het ‘t belangrijkste dat ik speel en onderdeel ben van de basiself. De concurrentie in het centrum van de verdediging is met Daryl Werker, Niels Verburgh, Yann Bisseck, Richard Jensen en ik heel groot. Maar de beste moet spelen, concurrentie is altijd goed en vergt het uiterste van je."

Zoals bij vrijwel alle spelers loopt ook jouw contract aan het einde van dit seizoen af. Wat is jouw ambitie?
“Ooit hoop ik in de Eredivisie uit te komen. Afgelopen jaargang kwam ik tot zeventien wedstrijden. Uiteindelijk hield ik aan mijn debuutseizoen een dubbel gevoel over. Over mijn eigen prestaties was ik behoorlijk tevreden, maar als team eindigden we het seizoen met een kater. Dit seizoen wil ik opnieuw zoveel mogelijk minuten maken. Vervolgens is het aan de leiding van Roda JC of ze mij een nieuw contract aanbieden. Zo niet, dan zal ik op zoek gaan naar een andere club. Hoe mijn toekomst eruit ziet, weet ik dus niet. Wat ik wel weet is dat ik er alles aan zal doen om het beste uit mezelf te halen."

RUGNUMMER 20Naam: Roshon van Eijma
Geboren: 9 juni 1998 te Tilburg
Clubs: Roda JC Kerkrade
Positie: Verdediger
Contract: Tot medio 2020

Tekst: Bert Jan Boer
Geplaatst op: 12-12-2019
Wij vragen jouw akkoord voor het gebruik van cookies op onze website. Meer informatie over wat cookies zijn, welke cookies op onze website worden gebruikt en wat ze bijhouden is beschikbaar in het onderdeel cookies van ons privacy statement
Alle cookies toestaan Alleen noodzakelijke cookies