"> ">

Ik ben geen voetballer geworden om op de bank te zitten

Ook Teun Bijleveld had afgelopen zomer een heel andere verwachting van dit seizoen. Maar de technische behendige middenvelder is een realistisch mens. “Natuurlijk is deze jaargang heel teleurstellend. Maar ook tegenslagen horen er in de sport helaas bij."
Niet alleen voor de club maar ook voor jou als individu was het een tegenvallend jaar.
“Bij mijn vorige clubs Heracles Almelo en FC Emmen was ik geen basisspeler. Dat wilde ik bij Roda JC wel worden. Daarom ben ik blij dat ik de afgelopen vier wedstrijden mijn basisplek weer heb heroverd. De trainer wilde meer opbouw van achteruit en kiest momenteel voor mij als linker centrale verdediger in onze vijfmans achterhoede. Voor mij kwam die keuze ook als een verrassing. Vooral omdat veel trainers huiverig zijn om een speler zoals ik op die positie te zetten. Maar ik begreep het wel. Daarom ben ik blij dat ik tot nu toe een goede indruk heb achtergelaten."

Vier jaar geleden speelde je als aanvoerder van Jong Ajax samen met spelers als Ryan Gravenberch, Noussair Mazaroui, Noa Lang en Dani de Wit. De toekomst lachte je toe.
“Mijn twee seizoenen bij Jong Ajax waren inderdaad fantastisch. Ik maakte de overstap vanuit Jong AZ en meteen werden we kampioen in de Eerste Divisie. Het seizoen daarop werd ik verkozen tot aanvoerder. Ik ben nog steeds blij dat ik die keuze heb gemaakt, uiteindelijk was dat het beste voor mijn carrière. Een betere opleiding is haast niet denkbaar. Met mijn transfer naar Heracles Almelo kreeg ik de mogelijkheid om in de Eredivisie aan de slag te gaan. Omdat een basisplaats er niet inzat, vertrok ik bij de start van het vorig seizoen naar FC Emmen. Daar had ik de pech dat ik vijf maanden uit de roulatie was met een bovenbeenblessure. Nadat ik was hersteld, lukte het niet om mijn plek te veroveren in het team dat kampioen werd. Uiteindelijk bleek het geen goed huwelijk en stapte ik, ondanks mijn doorlopende contract, over naar Roda JC. Ik ben namelijk geen voetballer geworden om op de bank te zitten."

In hoeverre had jij het vervolg van je carrière anders ingeschat?
“Natuurlijk heb ik een bepaald doel voor ogen. Als je daar op sommige momenten ver vanaf bent, is het logisch dat je daar wel eens over nadenkt. Ook bij Roda JC had ik op meer gehoopt dan de 24 wedstrijden die ik tot nu toe achter mijn naam heb. Als je op de bank terecht komt, kun je onzeker worden waardoor je de bal bijvoorbeeld minder vaak opeist. Ook kun je negatief worden en andere mensen de schuld geven. Zaak is dat je daarvan bewust bent en dingen gaat herkennen. Op die manier leer je daarvan en weet je wat je moet doen. Het is belangrijk om vertrouwen in jezelf te houden als het tegenzit. De afgelopen jaren was ik bij momenten heel onzeker over mijn toekomst als profvoetballer. Ik realiseerde me dat er ook nog een wereld buiten het voetbal is. Mede om die reden ben ik nu bezig met de HBO- opleiding Business Innovation. Maar tegelijkertijd realiseer ik me dat ik een prachtige baan heb. Nu ik ouder word blijf ik, ook in mindere tijden, de positieve dingen zien en geniet ik daarvan. Ik ben pas 24 jaar en heb hopelijk nog een lange loopbaan voor de boeg. Misschien ben ik wel iemand die iets later op gang komt."

Tot slot, heb jij een verklaring voor de slechte prestaties van dit jaar?
“Ik vind het lastig om de vinger op de zere plek te leggen. Het helpt ons bijvoorbeeld niet om steeds te herhalen dat wij teveel van hetzelfde type voetballers hebben. Wij als spelers hebben deze selectie niet samengesteld. Natuurlijk probeer je altijd een reden te vinden, dat is logisch. Maar dat ons team te jong is, vind ik geen excuus. Er zijn genoeg jonge teams die wél goed presteren. En Edwin de Graaf kan hier zeker niet aansprakelijk voor worden gesteld. We doen het met zijn allen en hij is middenin het seizoen ingestapt. Daarom is hij de laatste die we iets verwijten. Nu gaat het erom dat we met deze selectie het seizoen zo optimaal mogelijk afsluiten. Dat verdienen de supporters en zijn we aan hen verplicht."

Naam: Teun Bijeveld
Geboren: 27 mei 1998 te Amstelveen
Clubs: Jong AZ, Jong Ajax, Heracles Almelo, FC Emmen en Roda JC Kerkrade
Positie: Middenvelder
Contract: Tot medio 2024

Tekst: Bert-Jan Boer
Geplaatst op: 04-05-2023
Wij vragen jouw akkoord voor het gebruik van cookies op onze website. Meer informatie over wat cookies zijn, welke cookies op onze website worden gebruikt en wat ze bijhouden is beschikbaar in het onderdeel cookies van ons privacy statement
Alle cookies toestaan Alleen noodzakelijke cookies