Geel als lievelingskleur

Vanaf het eerste moment is hij verliefd op zijn nieuwe omgeving. Amir Absalem geniet van de ‘bergen‘ in Zuid-Limburg en de vriendelijke mensen, maar vooral van zijn rol bij Roda JC.
De ultra-offensieve linksback past exact in het plaatje van trainer Jurgen Streppel.

Ben jij een persoon die zich altijd makkelijk aanpast?
“Ik ben inderdaad iemand die graag op zoek gaat naar iets nieuws. Elke dag heb ik wel iets op de planning staan. Nog nooit heb ik zo genoten van een nieuwe omgeving: ik heb al een appartement in Heerlen, ben een paar keer de ‘bergen‘ ingegaan en heb een terrasje gepikt in Valkenburg. Ik ben opgegroeid in Rotterdam, kom uit een grote familie met allemaal broers. Samen met hen voetbalde ik veel op straat. Dat blijft het mooiste wat er is. Op straat leg je de basis voor je techniek en leer je ongelofelijk veel. Al die ervaringen hebben mij gemaakt tot de voetballer die ik nu ben. Van mijn zevende tot mijn achttiende speelde ik voor Feyenoord. Drie jaar geleden maakte ik de overstap naar FC Groningen. Die stap viel me wel zwaar. Eerlijk gezegd voelt het diepe zuiden fijner dan het hoge noorden. De mensen zijn hier opener en ook op de club is iedereen vrolijk. Daar komt bij dat geel mijn lievelingskleur is. Mijn eerste auto, een Volkswagen Lupo, was ook geel. Dakje open: geweldig, hahaha. Binnenkort trekt mijn vriendin ook nog bij mij in. Kortom, ik zit heerlijk in mijn vel."

Dat bleek vooral in het vorige thuisduel waar je met twee assists en een prachtige treffer man van de wedstrijd werd.
“Ik heb veel naar Marcelo (Braziliaans international in dienst van Real Madrid, red.) gekeken. Tegen FC Dordrecht wilde ik hem imiteren. Mijn stift ging er fantastisch in. Dat heeft vooral met het vertrouwen te maken dat ik hier voel. Om meer aan spelen toe te komen, werd ik afgelopen seizoen tijdens de winterstop verhuurd aan Almere City FC. Daar ging het ook prima. Maar in de speelstijl die we bij Roda JC nastreven komen Stefano Marzo en ik als twee moderne, offensieve backs optimaal tot ons recht. Omdat de buitenspelers veel naar binnen trekken, is er voor ons veel ruimte om op te komen. Echt genieten dus."Toch kwam je dit jaar ook in aanraking met de donkere kant van het leven.
“Begin dit jaar overleed mijn oudste broer onverwacht. Dat voelt nog steeds heel zwaar, vooral omdat hij altijd heel vrolijk was. Als ik het verdriet van mijn ouders zie, dan nekt mij dat. Vanwege de coronacrisis kunnen we amper bij elkaar komen. Daardoor kunnen we elkaar moeilijk steun bieden. En als ik ze zie, kan ik ze geen knuffel geven. Voetbal is voor mij dan een goede remedie, daar heb ik mijn hele leven al baat bij. Als ik verdrietig ben, ga ik voetballen. Ik denk dan nergens meer aan en kan mijn koppie leegmaken. Het is niet makkelijk maar we moeten door. Daarom ben ik blij als ik op het veld sta. Ik wil mijn familie en mijn vriendin trots maken. Én ons aanstaande kindje, dat we in december verwachten. Zij geven mij extra kracht. Want er valt nog genoeg te verbeteren."

Zoals?
“In mijn periode bij Feyenoord waren we vrijwel altijd de bovenliggende partij. Daardoor heb ik vooral mijn spel aan de bal goed ontwikkeld. Mijn verdedigende kwaliteiten heb ik bij FC Groningen versterkt. Maar ik blijf mijn best doen om iedere dag beter te worden en leer van elke situatie. Bijvoorbeeld het defensief coachen. Daarom ben ik blij dat Kees Luijckx in het centrum van de verdediging staat. Ik kan wel eens zweverig zijn, op zulke momenten houdt hij mij bij de les. Gelukkig zijn de resultaten goed. Ons team bestaat uit een prima mix van ervaring en jeugd. Daarmee willen we zo hoog mogelijk eindigen. Met als uiteindelijk doel de Eredivisie: het niveau waar Roda JC thuishoort. We zullen er keihard voor werken om dat te realiseren!"

RUGNUMMER 5
Naam: Amir Absalem
Geboren: 19 juni 1997 te Capelle aan de IJssel
Clubs: FC Groningen, Almere City FC en Roda JC Kerkrade
Positie: Verdediger
Contact: Tot medio 2022

Tekst: Bert Jan Boer
Geplaatst op: 01-10-2020
Wij vragen jouw akkoord voor het gebruik van cookies op onze website. Meer informatie over wat cookies zijn, welke cookies op onze website worden gebruikt en wat ze bijhouden is beschikbaar in het onderdeel cookies van ons privacy statement
Alle cookies toestaan Alleen noodzakelijke cookies